Blog

Nešoféruj s mobilom v ruke. Riskuješ viac než vysokú pokutu.

V dobe technologického rozmachu je pre nás, obyvateľov digitálnej éry, takmer nemožné predstaviť si deň bez našich verných elektronických spoločníkov. V priemere sa každý z nás pozrie na obrazovku mobilu až 100 krát za deň.

Zmeny v diaľničných známkach na rok 2024

Ak nejazdíš po slovenských diaľniciach často, možno sa ti neoplatí kupovať si ročnú alebo mesačnú známku. V tom prípade máme dobrú správu: Už čoskoro budeme môcť využiť jednodňovú diaľničnú známku. Tá umožní platiť len za tie dni, kedy skutočne jazdíš po diaľniciach. Odkedy začne platiť jednodňová diaľničná známka, koľko stojí, a na čo si dať pozor?

Náradie do dielne, ktoré by ti nemalo chýbať

Či už sa stretávaš s opravami denne alebo si len občasný opravár, tieto nástroje ti pomôžu zvládnuť výzvy, ktoré ti prídu do cesty. Pridaj ich na svoj zoznam už dnes.

Brzdové strmene - čo je ich úlohou a aké poruchy ich môžu postihnúť?

Brzdové strmene sú súčasťou celkového brzdového systému vozidla a majú kľúčovú úlohu pri spomaľovaní vozidla. Ich hlavnou funkciou je previesť silu zošliapnutím brzdového pedálu na brzdové kotúče, čím sa vozidlo spomaľuje alebo zastavuje. Priblížime si, čo je to strmeň. Rozoberieme, na čo slúži, čo môže mať vplyv na správne fungovanie, a pozrieme sa na dôvody zaseknutia brzdového strmeňa.

Jednoduchý sprievodca, ktorý ťa prevedie prepisom auta a všetkým, čo k tomu potrebuješ

Či už ide o fyzickú alebo právnickú osobu, pri kúpe ojazdeného auta je dôležité myslieť aj na jeho prepis. Legislatíva sa neustále mení a rok 2023 tak prináša niekoľko zmien, vďaka ktorým by mal byť prepis vozidiel jednoduchšou záležitosťou ako doposiaľ. Tento článok, ťa teda prevedie všetkým, čo potrebuješ vedieť a odpovie na tvoje otázky typu: Aké poplatky ťa čakajú alebo čo treba na prepis auta?

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014