Majiteľ Fabie sa stal milionárom!

Od importéra Škoda teda dostal ako dar nový...


V tomto prípade sa však nebavíme o exkluzívnom predaji ale o množstve najazdených kilometrov. Vyše 16 ročná Fabia slúžila celý svoj život ako vozidlo taxislužby v Bosne a Hercegovine. Najväčším prekvapením však je, aký druh agregátu tento „nesmrteľný“ stroj poháňal. Pokiaľ si myslíte že legendárny 1,9 TDI, ste na omyle. Fabia pod kapotou síce ukrývala naftový pohon s objemom 1,9 litra, no v atmosférickej verzii – teda SDI. Aj keď vo svojich časoch slávy nedominoval výkonom (47kw), majitelia si pochvaľovali jeho spoľahlivosť a nízku spotrebu paliva.

Tá papierová bola udávaná na 4,8L / 100km, no množstvo majiteľov sa svojou šetrnou jazdou dokázalo dostať aj pod 4 litre. Motor SDI (Suction Diesel Injection) bol využívaný do času sprísnenia emisných noriem Euro5. Dodnes sa však vyrába pre pohon malých lodí či priemyselných zariadení, no vráťme sa k majiteľovi Fabie.
Podľa jeho slov zatiaľ vozidlo neplánuje vymeniť, pretože nejaví známky nejakého väčšieho poškodenia. Pravidelne navštevuje autorizovaný servis a vraj jediné na čo si dáva pozor, je sledovanie intervalu výmeny rozvodov. To by však mohlo byť problémom keďže budíky na prístrojovej doske preskočili z hodnoty 999 999 na šesť pomlčiek. Od importéra Škoda teda dostal ako dar nový prístrojový panel a okrem toho v prepočte takmer 3000 eurový poukaz na nákup nového vozidla a bezplatný servis na jeden rok.

Autodielygafa.sk
Zdroj Autodielygafa.sk
Publikované Autodielygafa.sk
Zdieľať na Facebooku
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014