Legendárna filmová Jetta na predaj

Najväčšou zaujímavosťou je však prevodovka...

V 90. rokoch minulého storočia by asi nikto nepredpokladal, že masovo vyrábané auto pre bežných ľudí sa jedného dňa stane vyhľadávaným investičným artiklom. Niekedy k tomu dopomôže príbeh o jeho vzniku, slávy majiteľ či použitie vo filme. Presne to sa stalo s bežným ľudovým vozidlom Volkswagen Jetta.
Každý nadšenec série filmov „Rýchlo a zbesilo“ musí tento legendárny Volkswagen poznať. Jedno z najznámejších upravených vozidiel môžete teraz vlastniť aj vy. Inzerát sa objavil na Anglickom autobazáre a treba dodať, že sa nejedná o žiadnu repliku, ale o skutočný model použitý pri natáčaní. Jetta z roku 1995 je kompletne zachovalá a to aj po vizuálnej stránke, kde na karosériu pribudli len podpisy Chada Lindbergha (ktorý vo filme hral jazdca Jesseho) Paula Walkera a režiséra Roba Cohena. To na jej celkovej cene jednoznačne pridáva.
Od samotného nakrúcania filmu mal vozidlo registrované len jeden majiteľ v Amerike. Ten ho aktuálne ponúka za 99 900 dolárov. Väčšina ľudí len mávne rukou nad predraženým Volkswagenom z minulého storočia no fakt, že ide o investičný kus preslávený úspešnou filmovou sériu a navyše s podpismi hercov a režiséra nemožno ignorovať. Navyše za sebou má len necelých 35 000 kilometrov a okrem výmeny štartéra a pravidelného servisu ďalšie opravy či úpravy neboli odhalené. Najväčšou zaujímavosťou je však automatická prevodovka, ktorá bola vo filme úspešne zamaskovaná.