Ako predísť znečisteniu filtra pevných častíc

Ďalším nemenej podstatným faktorom je používanie správneho oleja...


Ochrana ovzdušia je už zopár rokov témou číslo jeden, nie len v Európe. Aj preto sa v roku 2004 stal filter pevných častíc (skrátene DPF) povinnou výbavou každého vozidla s naftovým agregátom. Samotná súčiastka je považovaná za bezúdržbovú, čo v niektorých prípadoch nie je celkom pravda. Funkciu filtra hádam vysvetľovať netreba, rovnako ako ostatné filtre zadržiava nečistoty, ktoré by boli za normálnych okolností vypustené do ovzdušia.Samoúdržba filtra pevných častíc spočíva v jeho vypaľovaní, čím sa nahromadených nečistôt dokáže zbaviť. Háčik je však v tom, že vypaľovanie nastáva až pri dosiahnutí na to určenej teploty. To môže byť niekedy až po prejdení vzdialenosti viac ako 500 kilometrov. Pokiaľ teda nemáte z času na čas v pláne dlhšiu cestu ako len do práce a späť, je ideálne si zvoliť vozidlo s benzínovým agregátom. Ďalším nemenej podstatným faktorom je používanie správneho oleja. Špeciálne oleje pre motory s filtrami pevných častíc generujú malé množstvo popola, ktoré filter neupcháva. Olejov je však množstvo a nie každý sa v nich dokáže vyznať, preto sa neváhajte informovať u odborníkov.


Mnoho ľudí v snahe predísť problémom dokonca z vozidla DPF odstraňuje, aj keď je to proti významu jeho existencie. Je hneď niekoľko dôvodov prečo sa to neodporúča robiť. V prvom rade majiteľ vozidla prichádza o záruku ktorá je na vozidlo poskytnutá. Ďalším dôvodom je emisná kontrola, ktorou vozidlo zaručene neprejde a v poslednom rade je to nelegálne.


Zaujíma Vás cena? Vyberte vozidlo a dozviete sa potrebné informácie. Pokiaľ ste ale nenašli hľadaný diel, kontaktujte nás a my Vám radi pomôžeme:

Autodielygafa.sk
Zdroj Autodielygafa.sk
Publikované Autodielygafa.sk
Zdieľať na Facebooku
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014