Športové podvozky D2 Racing sa stávajú veľkým hitom: Prečo?

Tento článok nie je určený pre ľudí, ktorí veria, že nálepkou na blatníku získajú o 30 koní viac. Je určený pre tých, ktorí vedia, že na aute nestačí iba jazdiť, ale treba sa oň aj poriadne starať.

Tento článok nie je určený pre ľudí, ktorí veria, že nálepkou na blatníku získajú o 30 koní viac. Je určený pre tých, ktorí vedia, že na aute nestačí iba jazdiť, ale treba sa oň aj poriadne starať. Poďme sa spolu bližšie pozrieť na tému športových podvozkov.


Čo je to podvozok auta a na čo slúži? 

Hovorí sa, že opakovanie je matkou múdrosti, tak začnime pekne od začiatku. Čo je to podvozok auta a na čo slúži? 

Ako už mnohí z vás vedia, podvozok, niekedy nazývaný aj rám (v angličtine frame) je konštrukcia, ktorá upevňuje všetky ostatné časti automobilu. V skutočnosti práve podvozok tvorí základ pre všetky ostatné komponenty vozidla. Hoci poznáme niekoľko druhov podvozkov, ich základ je takmer vždy rovnaký.

Podvozok je dôležitý hneď z hľadiska viacerých faktorov. Zohráva dôležitú rolu napríklad pri určovaní ťažných schopností, ale vie zlepšiť (ale tiež zhoršiť) správanie auta v rôznych situáciách.


Športové podvozky

V posledných rokoch sú čoraz populárnejšie športové podvozky. Tie sú iné najmä v tom, že sú pevnejšie, auto sa až tak nenakláňa a sú, samozrejme, stavané na vyššiu dynamiku.

Keďže takýto typ tuningu nie je práve najlacnejšou záležitosťou, mnohí autičkári riešia len čiastočnú úpravu podvozku, kedy nemenia celý rám, ale namontujú napríklad len samostatné športové tlmiče alebo v mnohých prípadoch pre zmenu športové pružiny.

Ak však uvažuješ nad tým, že by si svojmu autu doprial kompletný športový podvozok, určite zbystri pozornosť. V poslednom období si totiž čoraz väčšiu popularitu získavajú športové podvozky od firmy D2 Racing. Prečo?