Prenájom vozidla – aké prináša výhody?

v prípade nečakanej poruchy ju odstraňuje na svoje náklady...


Uprednostňovanie pravidelného prenájmu vozidla pred kúpou jazdenky sa aj v našich končinách stáva čoraz populárnejším. Najmä pre šoférov, ktorí vozidlo využívajú len sporadicky ide o akýsi systém šetrenia peňazí v mnohých smeroch. Dnes už je autopožičovňa takmer v každom meste a prenajať si vozidlo na 1 deň či vybaviť dlhodobý prenájom vyžaduje zväčša len vodičský a občiansky preukaz. Aké výhody prináša tento spôsob riešenia prepravy?1- Pokiaľ hovoríme o ľuďoch využívajúcich vozidlo len v prípade nutnosti, nemožno pochybovať že by sa pri kúpe rozhodovali medzi lacnejšími jazdenkami. Výhodou prenájmu je, že za pomerne výhodnú cenu možno zapožičať novšie, technicky vyspelejšie vozidlo s kvalitnou výbavou. Navyše ak si trochu priplatíte, môžete sa odviezť v luxusnom kúsku, ktorého kúpu by ste si nikdy dovoliť nemohli.


2- Takmer každému z nás sa už niekedy stalo, že nás naše auto jednoducho nechalo postávať na krajnici. To sa samozrejme môže stať aj v prípade prenajatého vozidla, no odpadá problém s riešením drahého servisu. Väčšina prenajímateľov garantuje technický stav vozidla a v prípade nečakanej poruchy ju odstraňuje na svoje náklady.


3 – Vozidlo si však servis nevyžaduje len v prípade poruchy, ale pravidelné intervaly výmeny rôznych náplní, rozvodov, brzdových komponentov atď. sú tiež výdavky, ktoré je nutné z času na čas riešiť. Rovnako tak zmluvné a havarijné poistenie či technickú a emisnú kontrolu.


Treba mať na pamäti že množstvo spoločností ponúkajúcich prenájom vozidiel sa rovná množstvo iných pravidiel v každej z nich. Preto je potrebné dôkladne si preštudovať podmienky prenájmu, aby ste pri vrátení vozidla neboli prekvapený z niekoľkonásobnej sumy.

Autodielygafa.sk
Zdroj Autodielygafa.sk
Publikované Autodielygafa.sk
Zdieľať na Facebooku
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014