Neviete sa rozbehnúť a prešmykuje vám koleso? Takto sa vyhrabete von

Uviaznuť niekde s autom sa počas života podarí každému šoférovi....


Uviaznuť niekde s autom sa počas života podarí každému šoférovi. V tejto situácii je veľmi dôležité nespanikáriť a nezahrabať auto ešte hlbšie, než práve je. Pozrime sa teda na to, ako sa môžete vyhrabať z blata, piesku, snehu, mokrej trávy a iných povrchov, do ktorých ľahko zapadnete.

Metóda zmeny povrchu

Hneď na úvod vám predstavíme tú najlepšiu a najúčinnejšiu metódu, ktorá zaručene funguje na každom povrchu. Vyžaduje trochu práce, no pomôže vám bez výnimky v každej situácii. Pri tejto metóde je dôležité vyhrabať spod kolesa čo najviac snehu, blata, alebo iného materiálu, do ktorého ste zapadli. Predpokladáme, že nezapadnete hlbšie ako 20-30 centimetrov. Pri väčších hĺbkach už by ste potrebovali prepracovanejšie techniky a silné auto.

Keď máte kolesá vyhrabané, v smere, do ktorého sa chcete pohnúť, pod ne podložte niečo pevné a ideálne aj ťažké. Veľmi dobre však poslúži aj handra, drevená doska alebo plastová fľaša. V horšom prípade kúsok vášho oblečenia alebo batoh. Improvizujte. Keď vyjdete kolesami na tieto predmety, už sa ľahko rozbehnete ďalej. Máme pre vás aj jeden tip. Kamienkom alebo paličkou vyškriabte aj blato alebo sneh z dezénu, aby vám koleso ďalej neprešmykovalo.