Najkritizovanejšie modely od Škodovky. Čo stojí za ich neúspechom?

Ako sa vraví – sto ľudí, sto chutí...


Ako sa vraví – sto ľudí, sto chutí. Pravdou je však to, že najkritizovanejšie, alebo ak chcete, najneobľúbenejšie modely spája práve ich dizajn. Technickej stránke nemožno niečo vyčítať, keďže sa väčšinou jedná o komponenty zdieľané vo viacerých známych automobilkách. Čo však ľudí okúzlilo, v tom negatívnom slova zmysle, na jednotlivých modeloch?


Škoda Fabia Sedan

Z pochopiteľného dôvodu je ich na našich cestách ako šafranu, aj napriek tomu, že model Fabia 1 sa predával mimoriadne úspešne. Zadná časť akoby bola nakreslená „dizajnérom“ behom 20 sekúnd. Vozidlo stratilo svoje línie a kufor vyzerá, akoby si to tam nejaký domáci majster jednoducho dorobil.Škoda Fabia 1 Junior

Ak možno nejako definovať „low-budget“ Fabia Junior je tou správnou odpoveďou. To že sa šetrí na motore je pochopiteľné. To že v interiéri okrem volantu, sedadiel a pedálov takmer nič iné nenájdete sa sále dá prekusnúť. Ale šetriť výrobné náklady ešte aj na laku karosérie je už decentne cez. V tomto prípade to schytali nárazníky, ktoré budia dojem, že ste sa stali súčasťou reťazovej havárie a toto je dočasné riešenie.