Koža vs. látka - ktorý interiér je pre vás ideálny?

Interiér koža vs. textil bol predmetom diskusií tak dlho, ako existovali vozidlá...


Interiér koža vs. textil bol predmetom diskusií tak dlho, ako existovali vozidlá. Ak nie ste presvedčení, jednoducho vyhľadajte online a nájdete množstvo online fór zaoberajúcich sa touto témou. V tomto článku vám ukážeme nevýhody a výhody kože a látky pre interiér vášho automobilu. Týmto spôsobom si môžete vybrať, ktorý z nich vyhovuje vášmu životnému štýlu, vkusu a rozpočtu.

Klady a zápory kožených interiérov automobilov

Všeobecne platí, že pokiaľ ide o interiéry automobilov, koža sa považuje za luxusnejšiu a štýlovejšiu ako látka. V niektorých ohľadoch sa kožené autosedačky stávajú symbolom luxusu vozidla. Na druhej strane, niektoré látkové autosedačky pôsobia fádne a hladko, chýba im estetický vzhľad elegantnej kože. Ak plánujete urobiť dojem, kedykoľvek ľudia uvidia interiér vášho vozidla, potom je koža určite lepšou voľbou.

Pokiaľ ide o údržbu, čistenie kožených sedadiel je celkom jednoduché. Sú tiež dostatočne silné, aby zabránili zafarbeniu. Látkové sedadlá sú naopak pórovité a môžu nasávať nápoje a farbivá. To platí najmä pre polyesterové a nylonové tkaniny. Samotného vysávania sa ich nezbavíte. Ak si vyberáte kožený materiál, namiesto semi-anilínu a brúsenia zvoľte top-grain. Z prvotriednej kože je ľahšie utrieť aj tie najtvrdšie škvrny. Kožené čalúnenie navyše znižuje alergény vo vašom automobile.

Musíte si uvedomiť, že všeobecne je kožený interiér drahší. Samozrejme, môžete sa rozhodnúť pre umelú kožu, ak chcete lacnejšiu variantu. Materiál vyzerá ako vinyl. Aj keď nemá rovnaké vlastnosti ako pravá koža, na rozdiel od polyesteru a nylonu má stále menej pórov, v ktorých by sa hromadili nečistoty.