Ekologickejší životný štýl: 5 najlepších elektrických automobilov

Elektrické autá sú nielen udržateľné, ale aj luxusné...


Viete, že vozidlá na palivový pohon tvoria 72% emisií Co2 ? S rastúcim počtom majiteľov automobilov na celom svete existuje mnoho dôvodov na obavy. Čo teda môžeme urobiť, aby sme znížili, ak nie vylúčili tieto emisie z vozidiel?

Tlak na ekologickejší životný štýl spojený s inováciami a technologickým pokrokom priniesol vznik elektrických automobilov. Elektrické autá sú nielen udržateľné, ale aj luxusné. Väčšina z nich má úchvatný dizajn, bohatú technológiu a je ľahké ich riadiť.

Ale ... Ako určíte najlepší elektromobil s mnohými značkami a modelmi na trhu? Tu je výber šesť najlepších elektromobilov z portálu dailycarblog.com:

BMW i3

Automobil má tri prevádzkové režimy; comfort, Eco-Pro a Eco Pro +. Režim Eco Pro zvyšuje jazdný dosah o takmer 12%, zatiaľ čo režim Eco pro + stúpa na dojazd takmer o 24%. Toto auto vám umožní pomerne rýchlu jazdu - zrýchlenie z nuly na 60 míľ za hodinu trvá takmer 6,5 sekundy. I3 sa nabíja na klasickej zásuvke a trvá menej ako 3 hodiny.

BMW i3 má plynový predlžovač dojazdu, ktorý slúži ako záloha pre prípad, že by sa auto vybilo.

Porsche Taycan

Porsche Taycan je prvý elektromobil od výrobcu a poskytuje precíznu ovládateľnosť, neuveriteľné zrýchlenie a agresívny štýl. Tento automobil nemá naftový ani palivový motor a jazdí čisto na elektrinu. Taycan je prvé elektrické vozidlo s 800 voltovým elektrickým systémom a dvojstupňovou prevodovkou, čo je dôvodom rýchlejšej akcelerácie a kratších nabíjacích časov.

Jedinou nevýhodou modelu Porsche Taycan - a to sa týka všetkých elektrických automobilov - je to, že je dosť drahé. Ale vzhľadom na hodnotu, ktorú z auta získate, a výhody, ktoré prináša, stojí za to cena.

Tesla Model 3

Tesla Model 3, ktorá je praktická, špičková a vyznačuje sa vysokým výkonom a dojazdom, patrí medzi najlepšie elektromobily na trhu. Kombinuje výkonné elektrické motory, inteligentnú batériovú technológiu a špičkové palubné systémy, aby vám poskytla perfektnú jazdu.

Existujú tri verzie Tesla Model 3; štandardný rad plus, AWD s dlhým dojazdom a výkonový model. Zrýchlenie z nuly na 60 km / h s maximálnou rýchlosťou 140 km / h trvá štandardnému dojazdu plus asi 5,3 sekundy.

Volvo XC40

Volvo XC40 prichádza s 78kWh batériou, ktorá môže vydržať až 418km pri plnom nabití. Tento rozsah sa však môže líšiť v závislosti od ďalších faktorov, ako je počasie, vonkajšie teploty, topografia, cesty.

Renault Zoe

Ak si chcete kúpiť elektromobil, ale máte obmedzený rozpočet, stojí za zváženie Renault Zoe. 100% elektrický automobil je jedným z najdostupnejších, ak nie najlacnejších na trhu.