Continental prináša pneumatiky budúcnosti

18.7.19 1:43


Rovnako ako všetky komponenty automobilu, aj pneumatiky potrebujú svoju modernizáciu. Najznámejšou spoločnosťou podstupujúcou neustálu modernizáciu a zdokonaľovanie svojich produktov za účelom zvýšenia komfortu a najmä bezpečnosti je bez pochýb Continental. Dva druhy pneumatík, ktoré sú aktuálne no vývoji, prinesú úplne nový pohľad na funkčnosť tak bežnej veci, akou pneumatika je.Pneumatika ContiSense:

Pneumatika pod názvom ContiSense bude obsahovať niekoľko senzorov. Tie budú môcť odosielať informácie riadiacej jednotke, ktorá môže varovať šoféra pred prípadným nebezpečenstvom. Pneumatiky môže neustále sledovať svoje parametre a tak informovať o svojom stave teploty, hĺbky dezénu či náhleho poškodenia v prípade defektu a pod.Pneumatika ContiAdapt:

Zatiaľ čo spomínaná pneumatika informuje o svojom stave, typ ContiAdapt bude môcť svoj stav upravovať. Mikroprocesor ktorý bude obsahovať, môže neustále meniť jej vlastnosti v závislosti od počasia či povrchu. Zároveň bude môcť samovoľne upravovať nie len svoj tlak, ale dokonca aj šírku. Všetky tieto procesy by mali zabezpečiť čo najlepšiu priľnavosť a tým zvýšiť bezpečnosť na cestách.

Kedy sa tieto zmodernizované pneumatiky dostanú do predaja zatiaľ nie je známe. Spoločnosť si dáva záležať na dôkladnom vývoji a otázna bude tiež ich cena. Každopádne je zaujímavé sledovať ako dochádza k technologickému vývoju komponentov, ktoré už dlhé roky slúžia každému motoristovi.

Prečo nakupovať u nás?

  • Zľava 5%

    pre registrovaných zákazníkov

  • Doprava zdarma

    pri nákupe nad 70€

  • Darček k objednávke

     

  • Rýchle doručenie